Festival elektronické hudby ECHOES pravidelně pořádá klub Fléda. Jeho cílem je představovat nejaktuálnější zahraniční projekty ale také nadějné talenty české elektronické scény. Dramaturgie akce dává prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby.
Přidejte se k události na facebooku.
Support: HRTL
PŘEDPRODEJ: 350 Kč (+ poplatky sítě)
► GOOUT.cz:
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
Hlavní hvězdou dubnového dějství festivalu Echoes na Flédě bude svérázný elektronický tvůrce a producent Siriusmo. Německý multižánrový hudebník vystoupí v Brně 20. dubna po téměř tříleté koncertní odmlce. Na své jediné české zastávce během turné k nově vydané desce Cosmic představí skladby kombinující synth-popový zvuk analogových kláves s tepající techno a disko rytmikou. Siriusmovu show dokreslí vizuály slovutného grafického studia Pfadfinderei, kteří prosluli projekcemi pro Moderat, Modeselektor a Boys Noize.
Comic dokazuje, že Siriusmo neztratil nic ze své potrhlosti - pohrává si s diskem, technem, funky i hip hopem a výsledkem je elektronický experiment rozverných kompozic. Jak říká Siriusmo - zkrátka ideální hudba ke sbírání hub.
V roce 2015 se spojil s Modeselektor v projektu Siriusmodeselektor, s nímž projeli napříč celou Evropou, od Glastonbury pro Sónar.
http://siriusmo.de/
https://soundcloud.com/siriusmo
https://www.instagram.com/siriusmo/
Siriusmo (DE)
Siriusmo vydává pod věhlasným berlínským nakladatelstvím Monkeytown. Každopádně jak sám o své tvorbě říká: ,,Na každé desce je jedna písnička, která se mi líbí pořád, zbytek je odpad.“ Koncept, název i obal alba Comic je úzce spojen s výtvarnými aktivitami Siriusma – je barevné, veselé a ulítlé. Zachovává si však na něm svůj styl, v němž inovátorsky mixuje elektronickou hudbu napříč žánry.
Desce Comic předcházela úspěšná nahrávka Enthusiast z roku 2013. Siriusmo rovněž vytvořil slavné remixy Moderat, Scissor Sisters nebo Digitalism, spolupracoval s Jeanem-Michelem Jarrem, podílel se na posledním albu Mr. Oiza a v minulosti působil v Sonar Kollektivu.
Releases:
2000 / Ne Me Quitte Pas / Mad Benton Records
2002 / ...Is Wunderbar! / Bungalow
2003 / Sirius / Sonar Kollektiv
2004 / Immer Wieder / Grand Petrol Recordings
2005 / W.O.W. / Grand Petrol Recordings
2006 / Ick Hab Wat Bessret Vor / Bungalow
2006 / MiniRock / Grand Petrol Recordings
2007 / Allthegirls / Exploited
2008 / Diskoding Mini Album / Boysnoize Records
2009 / Gummiband / Grand Petrol Recordings
2009 / The Uninvited Guest / Monkeytown Records
2010 / The Plasterer Of Love / Monkeytown Records
2011 / Feromonikon - Signal / Monkeytown Records
2011 / Mosaik / Monkeytown Records
2011 / Sirimande - Feed By Meatmachine / Monkeytown Records
2011 / Pearls & Embarrassment 2000-2010 / Monkeytown Records
2012 / Doctor Beak's Rantanplant / Monkeytown Records
2013 / Enthusiast / Monkeytown Records
2014 / Siriusmo & Anstam - jaja - muckefuck / Monkeytown Records
2017 / Where Was I? / Monkeytown Records
2017 / Comic / Monkeytown Records
HRTL
Leoš Hort alias HRTL je špičkový performer na modulární syntezátor a zakladatel brněnského kazetového vydavatelství Bükko Tapes, které vydává hudbu východoevropských bedroom producentů. Zároveň je stájovým jezdcem Bastl Instruments, kteří vyrábí hand-made open-source hudební hardware.
Hudba HRTL si prošla cestou od klasických nástrojů k modulárnímu syntezátoru, kde se z post-witch-housu vyvinula směrem k repetitivním rytmům s bohatými melodickými i zvukovými prvky, proměnlivou atmosférou a hravými strukturami. Ať už ušpiněný house s osmdesátkovým feelem, fluorescentní techno nebo temné bublavé beaty, HRTL nikdy nehraje dvakrát to samé. Stejně jako jeho živá vystoupení jsou totiž jeho nahrávky improvizované a 100% hardware.
V roce 2014 absolvoval turné v Turecku s Tom Holič a vydal debutovou kazetu Hydroxid, na kterou o rok později navázal s albem Dataloss. Za tu také v roce 2015 slavnostně převzal cenu Anděl v kategorii elektronická hudba. Protože HRTL klade důraz především na živé performance, začal se vedle studiových nahrávek orientovat také na livestreaming.
HRTL zhusta koncertuje jak u nás, tak v zahraničí. Vystoupil na největším klubovém festivalu na světě Amsterdam Dance Event, na klenotu multimediáních festivalů Ars Electronica, nebo na DAVE festivalu v Drážďanech. Dále vystupoval po Evropských městech jako Londýn, Berlín, Vídeň nebo Bukurešť. U nás zazářil i na významných festivalech Pohoda a Colours of Ostrava. Pravidelně láká zájem médií, od rádiových stanic a blogů až po tištěné rozhovory ve Fullmoon nebo Respekt. V lokální scéně se také aktivně angažuje pravidelnými workshopy, kde učí o modulární syntéze a jak se používají syntezátory v hudbě.