Přidejte se k události na facebooku
Visací zámek
Punková skupina působící na české hudební scéně již od roku 1982. Hraje stále v původní sestavě. Zejména v počátcích své tvorby silně ovlivnila zvuk celé jedné generace kapel a názory celé jedné generace posluchačů. Hity jako Uniformy nebo Dopravní značky položily ideový základ moderního českého anarchopacifismu. Ostatní raná díla skupiny Visací Zámek jsou pevně rozkročena mezi vypjatým nihilismem a raným postmodernismem.
Během 90. let se kapela ideově vzdálila původním anarchistickým ideálům a punkovému zvuku a myšlenkově se přiblížila spíše nihilismu a hudebně pak možná dřevnímu heavy-metalu. V současné době se kapela vrací k punkovým kořenům a snaží se získat přízeň další generace fanoušků a fanynek.
Při koncertech kapely bývají provolávána hesla Punk's not dead, vy volové nebo Punk's not dead a Punk's not sweet, která ke koncertům kapely neodmyslitelně patří.
Záviš, vlastním jménem Milan Smrčka (27. 09. 1956 v Citonicích u Znojma)
Nějaký čas pobýval v Brně, nyní už je zase zpátky ve Znojmě. Označován za lidového umělce volnomyšlenkářského cítění bez škatulky. [J.M., 2001]
Znojemský rodák i patriot, ale dlouho už cestovatel, který s kytarou přes rameno křižuje země české i blízkou cizinu.
Muzicíroval od dětských let, vystřídal mnoho zaměstnání, s koncem devadesátých let se začal koncertování věnovat naplno. Bývá občas vytrženě charakterizován podle neakademického slovníku svých textů, ale ten u něj není samoúčelnou snahou o humor či strojené drsňáctví, nýbrž tvůrčím prostředkem, s nímž umí zacházet a pod jehož tenkou slupkou nacházíme cit a obsah. Sám se občas označuje za lidového umělce, ale nacházíme ho kdesi na opačném pólu než duševní slepotou živený lidový bulvár — ba tam, kde moudrost a kulturní rozhled je podmínkou sine qua non. [J.M.]